Ekonomi

Invamed’ten beyin anevrizması tedavisi hakkında bilgiler

Invamed Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen ve üretim kampüsünde üretilen beyin anevrizmalarının tedavisinde kullanılan “Spider Detectable Coil” sayesinde anevrizma keseleri tespit edilmekte ve beyinde oluşan baloncuklar “Spider Detectable Coil” adı verilen sökülebilir mekanik metal bobinler yardımıyla kapatılarak tedavi edilmektedir. mikrokateterler aracılığıyla bobinler.

Invamed tarafından yapılan açıklamaya göre beyin anevrizması, beyin damarlarında kabarcık benzeri şişlikler olarak tanımlanıyor.

Genellikle damar duvarının incelmesi sonucu oluşan anevrizma belli bir büyüklüğe ulaştığında patlayarak beyin kanamasına neden olabilir. Yırtılmamış veya patlamamış beyin anevrizmaları genellikle herhangi bir belirti vermediği için farklı nedenlerle yapılan tetkiklerde tesadüfen saptanır.

Ancak özellikle anevrizmanın daha da büyümesi durumunda kitle etkisi ile beyinde belirli bölgelerin sıkışması sonucu belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda göz kapaklarının düşmesi, baş ağrıları gibi durumlar gözlemlenebilir.

Kanama meydana geldiğinde kısa süreli bilinç kaybı, mide bulantısı ve kusma, anlamsız konuşmalar, görmede değişiklikler, boyun tutulması ve yürüme bozuklukları gibi durumlar baş ağrısına neden olabilen sorun nedeniyle belirtilerin ortasında gösterilir. daha önce hissedilmemiştir.

Nörovasküler Sarmallar Invamed tarafından ABD’den sonra Türkiye’de de geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Ölüm veya felçle sonuçlanabilecek bu tıbbi durum, her yıl dünya çapında yaklaşık 500.000 kişiyi etkilemektedir. Beyin anevrizmalarının tedavisinde cerrahi klipleme, özellikle daha büyük boyutlarda ve kliplemenin işe yaramadığı durumlarda genel anestezi altında mesh yerleştirme yöntemleri kullanılmaktadır.

Bunlara değerli bir alternatif, genellikle cerrahi bir işlem olmaksızın kasıktan bir kateter yardımıyla kafatasına yapılan endovasküler sarmadır. Invamed Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen ve üretim kampüsünde üretilen “Örümcek Saptanabilir Sarmal”, nörovasküler sarmallar sayesinde beyin anevrizmalarını tedavi etmek için tasarlanmıştır.

Serebral anevrizma embolizasyonu olarak da bilinen bu uygulama sayesinde anevrizma keseleri tespit edilerek beyinde oluşan baloncuklar mikrokateterler aracılığıyla koil adı verilen sökülebilir mekanik metal bobinler yardımıyla kapatılarak tedavi edilir.

Ayrıca Spider Detectable Coil, arteriyovenöz malformasyonlar (AVM) ve arteriyovenöz fistüller gibi diğer nörovasküler anormalliklerin embolizasyonu için kullanılabilir.

Spider Detectable Coil, özel tasarımı, itilebilir sistemi, hızlı, sağlam mekanik ayırma işlemi ve 360 ​​derece eksenel dönüşü sayesinde sorunsuz ve konforlu bir uygulama sağlar.

Nörovasküler Sarmallar dünyada ABD’den sonra Invamed tarafından Türkiye’de geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu