Haber

EĞİMDEN KIRLAN TAŞLAR EVİN DUVARINI YIKTI

ORDU’nun Korgan ilçesinde iki katlı evin duvarını 3 ayrı kaya kırdı. Evde yaşayan 8 kişi yara almadan kurtulurken, hasar gören yapı tahliye edildi.

Olay, Korgan ilçesine bağlı Koçcuğaz Mahallesi Arapoğlu Mevkii’nde meydana geldi. Adil Camgöz (38) ve ailesinin yaşadığı iki katlı evin yamacından kopan yaklaşık 1 ton ağırlığındaki diğer üç kaya, 2 katlı evin duvarını yıktı. Mutfakta bulunan buzdolabına çarpan kaya binanın taşıyıcı kolonlarına zarar verdi. O sırada 4’ü çocuk 8 kişilik aile yara almadan kurtuldu. Haber verilmesi üzerine Ordu İl Afet ve Acil Durumlar (AFAD) Müdürlüğü ekipleri evde hasar tespit çalışması başlattı. Aile, yapılan incelemenin ardından tahliye edildi. Camgöz ailesi, akrabalarının yanına yerleşti.

‘DEPREM OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK’

Adil Camgöz, sabah büyük bir gürültüyle uyandıklarını belirterek, deprem olduğunu düşündüklerini söyledi. Camgöz, mutfak duvarının çöktüğünü görünce evlerinin 200 metre yukarısındaki kayanın kırılarak eve çarptığını fark ettiklerini ifade ederek, “Yaklaşık 2 metre yüksekliğinde ve 160 santimetre genişliğinde 3 farklı kaya duvardan koptu. yokuş evimize büyük zarar veriyor.biz o sırada evde uyuyorduk.büyük bir sesle uyandık.sarsıntı zannettik ama dışarı çıktığımızda etrafımızda büyük bir kaya kütlesi ile karşılaştık. AFAD ve jandarmanın yaptığı inceleme sonucunda evimizi boşalttık.’

‘HALA TAŞLARIN ARKASINDAYIZ’

Bölgede tehlikenin geçmediğini kaydeden Camgöz, “Mahallemizin bağlantı yolu. Yayalar, araçlar geçiyor. Oturduğum yerden çocuklar otobüse biniyor. Evi boşaltmak sorunu çözmüyor. Hala kaya tehdidi altındayız” dedi.

tatvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu