Haber

Dilovası: Kimseyi hor görmeyeceğiz!

KOCAELİ (İGFA) –Dilovası Belediye Meclisi’nin Mart ayındaki olağan toplantısında, Belediye Başkanı Hamza Şayir, deprem felaketini gündeme getirerek, kaçak yapılar, çalışmalar ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili değerli kararlar alacaklarını belirterek, meclis üyelerinden takviye istedi.

“Dilovası Belediyesi olarak deprem bölgesinde yaşanan acıların ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gördük” diyen Önder Şayir, “Kaçak yapılar, çalışmalar ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili her zaman değerli kararlar alacağız. Aynı acıyı ilçemizde de yaşıyoruz” diyenler, “Kaçak yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bu tarz yapıların yıkılması gerekiyorsa kimsenin gözyaşına bakmadan yıkacağız. Kimin kase tuttuğunu ortaya çıkaracağız. Bu konuda milletvekillerimizden takviye istiyorum. Gelecek nesillerin inançlı bir şekilde sağlam temeller üzerinde yaşamasını istiyorum” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATACAĞIZ

Kentsel dönüşümle Dilovası’nın daha güvenli ve güzel bir kent olması için çalışacaklarını vurgulayan Başkan Şayir, “İlçemizin kuzeyine hakikati taşıyarak daha çağdaş ve yaşanabilir bir Dilovası oluşmasını istiyoruz. önceki ile aynı.”

YAPI KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Yapı denetim sürecinde 200 metrekare ve üzeri tarım ve diğer tarım alanlarına yapılan yapılar da dahil olmak üzere kaçak yapılaşmayı önleyici tedbirlerin artırılması, Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün lağvedilip Yapı Denetim Müdürlüğü’nün kurulması ve önceki günkü konular gündem oldu. meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Meclis Mart ayı olağan oturumunda gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi ile kardeş şehir olması hususunu da oybirliğiyle karara bağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu