Haber

CHP Milletvekili Tutdere: Adıyaman’da konteyner kentlerde su sıkıntısı var

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, kentteki konteyner kentlerde su sıkıntısı yaşandığını iddia etti.

Tutdere, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’taki depremlerin üzerinden 6 ay geçtiğini, deprem sonrası sıcaklığın 40 dereceyi geçtiği Adıyaman’da 5 binden fazla vatandaşın çadırlarda yaşadığını iddia etti.

CHP’li Tutdere, konteyner kent kurulması konusunda devlet birimleri arasında koordinasyon eksikliği olduğunu belirterek, Adıyaman’da ciddi bir konteyner ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacın karşılanması gerektiğini söyledi.

Az hasarlı binalarda oturan kiracıların ev sahiplerinin baskısı altında olduğunu savunan Tutdere, devletin depremden etkilenen evlerin sahiplerine 5 bin lira, kiracılara ise 3 bin lira kira yardımı yaptığını hatırlattı.

Abdurrahman Tutdere, “Ancak bu rakamlar artık çok komik hale geldi. Artan enflasyon ve Türk lirasının değer kaybetmesi karşısında bu yardımların hiçbir anlamı yok. Adıyaman gibi yerlerde bile en düşük kira 7’den, 8’den başlıyor. 10 bin.” söz konusu.

Adıyaman’da içme suyu sorunu olduğunu belirten Tutdere, “Konteyner kentler kısmen kuruldu. Ancak konteyner kentlerde su yok. Vatandaş temiz suya ulaşamıyor. Bugün birçok köyde içme suyu yok.” terimini kullandı.

haber-yayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu