Haber

Bosna Hersekli kuaförlerden Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek

Bosna-Hersekli 60 kuaför, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremzedelere bağışlamak için saçlarını kestirdi.

Başkent Saraybosna’daki alışveriş merkezindeki meydana gelen 60 kadın ve erkek kuaför, gün içinde bölümlerden elde ettikleri faydaları Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere gönderme kararı aldı.

“Türkiye ve Suriye için Tıraş” etkinliğinin organizatörü Arnes Krnjic, burada yaptığı açıklamada, insani yardım çalışmalarının çok iyi gittiğini ve etkinliğe vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Etkinliğin dün başladığını belirten Krnjic, “Bugün birçok kuaförün ve vatandaşın katkı vermek istediğini görüyoruz. Dün harika bir gündü. Akşama kadar 400 civarında katılımcımız oldu.” dedi.

“Hepimiz bir araya geldiğimizde çok daha fazlasını yapabiliriz”

Kuaför Benjamin Sehic, “Hepimizin katkıda bulunması önemli. ‘Yardımım küçük ve hiçbir anlamı yok’ fikri yanlış. Hepimiz bir araya geldiğimizde çok daha fazlasını yapabiliriz.” sözünü kullandı.

Üniversite eğitimini Türkiye’de tamamlayan ve saçını kestirmek için bölgeye gelen Imana Sokoloviç, “Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek olmak için buradayım. Bu insanların içinde bulunduğu durumu izlemek çok zorlayıcıydı.” söz konusu.

Bosna Hersek’in desteğinin her zaman Türk halkının yanında olduğunu dile getiren Sokoloviç, “Deprem bölgelerinden gelen arkadaşlarım var. Yanlarında olduğumuzu bilmelerini ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştığımızı bilmelerini istiyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinlik bugün sona erecek.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu