Haber

Züccaciyedeki tabaklar deprem anında hareket bile etmedi! O binanın müteahhidi konuştu

Kahramanmaraş’ta, altındaki züccaciye dükkanındaki levhaların dahi kırılmadığı binanın müteahhidi Akın Öncül, açıklama yaptı. Bazı binalarda hırsızlık yapan müteahhitlerin sadece yüzde 5 kar ettiği görüşüne ilişkin Öncül, “Yüzde 5’ten fazla oynayacağını düşünmüyorum” dedi.

“TEŞEKKÜR EDERİZ AĞIR HASARLI BİR BİNAMIZ OLMADI”

Öncül programda şunları söyledi; “Bütün milletimize ve devletimize teşekkür ederiz. Projeye uyduk. Elimizden geldiğince tüm grubumuzla iletişim halinde kalarak üretimimize devam ettik. Maalesef o binanın önünde bir bina yıkılmış. Kahramanmaraş’ın yukarı bölgeleri.Firma olarak Kahramanmaraş’ta faaliyetlerimize devam ediyoruz.Çok şükür ağır hasarlı bir binamız olmadı. Sağlam yapı derken yapılması gerekeni yaptık. Bu bir grup çalışmasıdır. Bizi destekleyen herkese teşekkür etmeliyim.”

“2014 ÖNCESİ DENETİM SİSTEMİNİ DE KENDİMİZ YAPIYORUZ”

Bu iş bizim, inşaat mühendisi ve mimar ile ortak hareket ediyoruz. Yapı kontrol sistemi 2014 yılında başladı. Ondan önce kendimiz yapıyorduk. Demir veya beton aldığımız firmada bir aksilik olursa ona göre önlemimizi alırdık.

“BİR İNŞAATIN EN ÖNEMLİ İNŞAATI İNŞAATTIR”

Bu bir ekip işi. İnşaatta çok eşya var ama genel olarak 50 eşya var, tek tek inceliyorduk. Bir yapının en değerlisi kaba yapısıdır.

“İNŞALLAH HERKES KENDİ KURALLARINA GÖRE İŞİNİ YAPAR”

Mobilya duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Kiriş, kolon ve perde değiştiremezsiniz. İnsanlar için en değerli kaba inşaattır. Kiriş, kolon, perde ve donatı ölçülerini değiştirme şansınız yoktur. Burada %5’ten fazla oynayacağını sanmıyorum. En kıymetlisi kaba iskeledir. Acımız büyük. Tüm milletimize ve devletimize teşekkür ederiz. Umarım herkes kuralına göre yapar. Bina öldürür, deprem değil.”

kesan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu