Haber

Washington Büyükelçisi Mercan, Boston’da deprem yardımı toplayan Türk ve Amerikan halkına teşekkür etti

YENİ Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, ABD’nin Massachusetts eyaletinde 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenler için düzenlenen yardım kampanyası için gönüllülere teşekkür etti.

Mercan, Boston çevresinde yaşayan Türk gönüllüler ile Amerikalı yerel yetkililerin bir araya geldiği yardım merkezindeki programda, Türkiye’deki depremzedeler için düzenledikleri bağış kampanyasından dolayı Türk Amerikan toplumu ve bölgede yaşayan Amerikalı misafirlere teşekkürlerini iletti.

Büyükelçi Mercan, Medford’daki Freerange Market kompleksinde düzenlenen programda “Türkiye’ye bağış getirmek için hiçbir çabadan kaçınmayan” Türk-Amerikan toplumundan gönüllülere teşekkür ederek, “Yaşamsal destekleri için minnettarız.” söz konusu.

Deprem yardımlarının toplanıp tasnif edildiği külliyedeki faaliyette, aralarında Massachusetts Eyalet Senatörü Jamie Eldridge, Danıştay Üyesi Paul J Donato, Malden Belediye Başkanı Gary Christenson ve Medford Belediye Başkanı Breanna Lungo-Koehn’un da bulunduğu Büyükelçi Mercan ve Boston Başkonsolosu Murat Uğurluoğlu, ayrıca mevcut. katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Washington Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından duyurulan programla ilgili olarak, “Bu vesileyle Türk-Amerikan iş adamları, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra bölgede yaşayan Amerikalı dostlarımızın özverili çalışmalarına bir kez daha şahit olduk.” kelime kullanıldı.

simav-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu