Haber

Türkmenistan ile Özbekistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 30. yıl dönümü Aşkabat’ta kutlandı

Türkmenistan-Özbekistan diplomatik ilişkilerinin kuruluşunun 30. yıl dönümü Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta kutlandı.

Türkmenistan Kültür Bakanlığı ve Özbekistan’ın Aşkabat Büyükelçiliği tarafından “Taşkent” parkında düzenlenen etkinliğe Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve Özbekistan’ın Aşkabat Büyükelçisi Akmalcan Kuçkarov katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Meredov, diplomatik ilişkilerin 30. yılı münasebetiyle düzenlenen kutlama etkinliğine katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Türkmen-Özbek ilişkilerinin gelecekte daha da güçlenerek gelişeceğine inandığını belirtti.

Meredov ve Kuchkarov yaptıkları konuşmada, mevcut stratejik işbirliği durumunun kardeş halklar arasında üst düzey bağlara ve güvene dayandığına değinerek, aktif olarak güçlendirilen siyasi bağlarla ticari ve ekonomik işbirliğine önem verildiğini vurguladı. ikili ve çok taraflı seviye.

Etkinlikte Türkmen ve Özbek dilinde şiirler okundu ve Türkmen sanatçılar tarafından müzik seslendirildi.

Geleneksel Özbek kıyafetleri ile sahne alan Türkmen kızlarının dans gösterileri gerçekleştirildi. Etkinlikte katılımcılara Özbek milli yemekleri ikram edildi.

haber-cubuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu