Haber

Rusya kıtalararası balistik füzenin test görüntülerini yayınladı

İsrail-Filistin sorununda Türkiye’nin garantör formülünü her fırsatta müzakere etmeye hazır olduklarını ifade eden Moskova yönetimi, dünyaya meydan okurcasına kıtalararası balistik füzesini ortaya çıkardı. Yayınlanan test görüntüleri Rusyahem ABD’ye hem de batılı ülkelere bir mesaj olarak yorumlandı.

GÖZLER ARTIK RUSYA’DA DEĞİL

Öte yandan Ortadoğu’da İsrail ile Hamas arasında yaşanan çatışmalar, uluslararası politikada dikkatlerin 600 günden fazla süredir Ukrayna ile savaş üzerinde olmasına neden oldu. Rusya Bu onun diğer yöne çekilmesine neden oldu. Konuyla ilgili bir makale yazan Fransız-Rus Gözlemevi Müdür Yardımcısı Igor Delanoe, son makalesinde “Hamas’ın baskını ve sonuçları aslında Batı’nın Ukrayna’ya yönelik genel çıkarlarının erozyona uğramasına katkıda bulunuyor” diye yazdı.

SÜREÇ RUSYA İÇİN BİR NİMET Mİ?

Berlin’deki Carnegie Rusya Avrasya Merkezi Direktörü Alexander Gabuev, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan gibi üst düzey ABD’li yetkililerin önümüzdeki dönemde zamanlarının çoğunu Ortadoğu krizine ayırmalarının beklendiğine dikkat çekti. önümüzdeki aylarda, en azından seçimlere kadar. Gabuev, “Bu çatışma Rusya için bir lütuf çünkü ABD ve Batı’nın dikkatini büyük ölçüde diğer tarafa çekiyor.” dedi. İfadesini kullandı.

haber-espiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu