Haber

Özgür Demirtaş, ‘Fes Ülkemi Temsil Ediyor’ Sözleriyle Filenin Sultanlarını Hedef Alan İsimli Taraftara Füze Attı!

Ülkede ekonomi denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Özgür Demirtaş, Gazeteci Barış Yarkadaş ile Hacı Güzel arasında ‘fes’ tartışmasına karıştı. Özgür Demirtaş, Hacı Yakışıklı’nın ‘Fes ülkemi temsil ediyor’ sözlerine tokatla karşılık verdi. Hadi bakalım! ?

Son dönemde bir fes tartışması yaşanıyor. Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt, ‘Müslüman Türk Milleti olarak size tahammül etmeye devam ediyoruz…’ diyen bir kişiye cevap verdi.

Elbette o kişiye ‘Abdülhamid’ demesinin bir nedeni vardı, çünkü söz konusu kişinin adı Abdülhamid’di. Ancak Ebrar’ı hedef alan bir grup onu farklı yerlere çekmeye çalıştı.

Milli gururumuz Ebrar, tüm bu baskılara ve sistematik zorbalığa rağmen açıklamasını yaptı ve polemiklere bulaşmamaya çalıştı. Çok odaklandığı final maçındaki performansıyla hepimizi bir kez daha gururlandırdı!

A Milli Kadın Voleybol Takımımızdaki tüm kadınlarımız, Ebrar ile birlikte büyük bir mücadele örneği sergileyerek ülkemize Avrupa Şampiyonası’nı getirdi.

Ancak Hacı Yakışıklı gibi bazı isimleri rahatsız eden şeyler vardı. Elinde Ebrar’ın fese vurduğu illüstrasyonu tutan yakışıklı, “Fes devletimizi temsil ediyor. Bu atış kimin için? Milli takımım milletime karşı mı?” sözlerine dikkat.

Ekonomiye ilişkin yorum ve tahminleriyle dikkat çeken Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise Hacı Yakışıklı’ya füzeden nazik yanıt aldı.

Özgür Demirtaş’ın “Fes benim devletimi falan temsil etmiyor! Bilimi, Aklı, Cumhuriyeti, Laikliği, Demokrasiyi temsil ediyor” sözleri şakşak etkisi yarattı.

?

?

?

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu