Teknoloji

Nvidia’nın eski oyunlarına modern grafikler getiren araç: RTX Remix

Nvidia’nın RTX Remiksi Araç, mod geliştiriciler tarafından test edilmek üzere mevcuttur. Şu anda açık beta aşamasında olan oyun düzenleme aracı, mod geliştiricilerin eski oyunlara yapay zeka destekli doku araçları, ışın izleme ve daha fazlasını eklemesine olanak tanıyor. Nvidia DLSS3Yenilik getirmelerine olanak sağlar.

Bu, Portal’a yenilenen dokular, modeller ve ışıklandırmayla görsel bir destek sağlayan aracın ta kendisidir. Aynı zamanda bu bir modcu topluluğudur. Yarı Ömür 2‘Daha gerçekçi’ hale getirmek için kullandığı araç.

Ancak her klasik oyun RTX Remix ile uyumlu değildir. Nvidia aracın en iyisidir Call of Duty 2, Hitman 2: Sessiz Suikastçı, Garry’nin Modu, Özgürlük Savaşçıları, Hız İhtiyacı: Yeraltı 2 ve Vampire: The Masquerade, DirectX 8 ve 9 destekli oyunlarda çalıştığını söylüyor. Uyumlu oyunların tam listesi modDB’nin web sitesinde yayınlanmaktadır.

Ayrıca Nvidia’ya göre modcular, RTX Remix kullanarak eski oyunlardaki grafik kalitesini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda RTX desteğini veya DLSS 3 desteğini de oyuna kolaylıkla ekleyebilecek. Remix, RTX AI desteğiyle geliyor ve RTX AI sayesinde oyunlardaki dokuların çözünürlüğünü 4 kata kadar artırmak mümkün.

RTX Remix ile hazırlanan ürünler arasında Deus Ex Unreal Tournament 2004 ve Freedom Force gibi birçok oyun mevcut. Zamanla daha fazla oyunun RTX Remix ile uyumlu hale gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu