Haber

Kosova Parlamentosu’ndaki kavgayla ilgili iddianame hazırlandı

Priştine Başsavcılığı, 13 Temmuz’da Kosova Meclisi’nde hükümet ile muhalefet temsilcileri arasında çıkan kavgaya ilişkin iddianame hazırlandığını bildirdi.

İddianamede, Meclis’teki kavgaya karışan Kosova’nın Avrupa Entegrasyonu, Kalkınma ve Diyalogdan Sorumlu Birinci Başbakan Yardımcısı Besnik Bislimi ile muhalefetteki Kosova Demokrat Partisi (PDK) milletvekilleri Mergim Lushtaku ve Hajdar Beqa “saldırı” ile suçlandı. ” ve PDK Milletvekili Bekim Haxhiu ise “basit suç”la suçlandı. “Yaralama” suçundan cezalandırılması istendi.

İddianameye göre savcı, sanıkların kendilerine isnat edilen kabahatlerden dolayı kusurlu sayılarak kanuna uygun olarak cezalandırılmalarını mahkemeye teklif etti.

İktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında kavga

13 Temmuz’da Kosova Parlamentosu’nda yaşanan kavga, Başbakan Albin Kurti’nin Avrupa Birliği (AB) ile Kosova’nın kuzeyinde gerginliğin hafifletilmesi konusunda varılan anlaşmayı anlatırken yaşandı.

PDK Milletvekili Lushtaku, Kosova Meclisi’nde konuşan Başbakan Kurti’nin yanına gelerek su dolu plastik şişeyi fırlattı, Başbakan Yardımcısı Bislimi de aynen karşılık verdi.

İktidar milletvekilleri olaya hemen tepki göstererek Başbakan Kurti’yi korumak için toplandılar ve iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı.

merkez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu