Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında bomba iddia: Seçilmeyebilir

Türkiye 2023 seçimlerine hazırlanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde aday olmama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

“ERDOĞAN SEÇİMLERE GİRMEYEBİLİR”

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan seçilemeyeceğini anlarsa seçime girmeyebilir. Seçimi kaybetmek istemiyor. Anlasa ‘Ben gidiyordum’ diyecek. girmek istedi, ancak YSK onaylamadı.’ Ama YSK’nın onun emrinde olduğunu biliyoruz.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının detayları şöyle:

“Erdoğan kurşun askerleri yani yargıyı geri çekin. İstanbul için bir an önce seçim kararı verin. Milletin kararı değerlidir. Yüreğiniz varsa yapın. Yalova için bire bir görüşürüz.” Halkın iradesine güveniyorsanız, hızlı bir seçim yapın.

“ANKETİ ANALİZ EDİYORUZ”

2014’te seçim güvenliği konusunda karnemiz iyi değildi. O zamanlar ülkenin her yerine gidebiliyorduk. Geçmişte arkadaşlarımız 10 bin sandığa gitmediler. Onlarla ilişkimizi kestik. 6’lı masada karşı partinin CHP’li aday göstermesini konuşmadık. CHP’nin anket çalışması yok. Yapılan anketleri analiz ediyoruz.

“NEDEN MASA DAĞITALIYIZ”

Masa dağılmıyor. Erdoğan elinden geleni yapıyor. Neden masayı kıralım? Altı liderin aday gösterdiği aday kazanacak. Vekalet seçimlerinin ortak listesini konuşmadık. Bence sadece bir aday girilmelidir. Kurtarıcı aramıyoruz. Yeni bir kral aramıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu