Haber

İzmit Körfezi’ne 5 bin balık daha salınacak

İzmit Körfezi Balıkçılık Projesi’nde 28 Nisan Cuma günü 5 bin yavru balık İzmit Körfezi’ne bırakılacak. 5 yılda 41 bin balık denizle buluşacak

Çevre yatırımlarıyla İzmit Körfezi’ne hayat veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi’nde Balık Tutma projesine devam ediyor. Daha önce 36 bin yavruyu İzmit Körfezi’ne salan Büyükşehir Belediyesi, 28 Nisan Cuma günü de 5 bin yavruyu İzmit Körfezi’ne bırakacak. Böylece 5 yılda toplam 41 bin yavru balık denizle buluşmuş olacak. 2017’den bu yana yıllar.

 

5 BİN BALIK BALIK

Çevre yatırımlarına ağırlık veren ve İzmit Körfezi’ni gelişmiş biyolojik arıtma tesisleriyle çevreleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, balık türlerinin zenginleştirilmesi, biyoçeşitliliğin devamı ve halkın denizden daha fazla yararlanması için İzmit Körfezi Balıkçılık Projesi’ni başlattı. . İzmit Körfezi’nden alınan kalkan, levrek ve çipura türlerinden elde edilen damızlık balıklar, Trabzon Su İşleri Merkez Araştırma Enstitüsü ile Akdeniz Su İşleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Enstitüsü’nde çoğaltıldı.

 

TOPLAM 41 BİN BALIK

Damızlık balıklardan elde edilen yavrular 2017 yılında İzmit Körfezi’ne salınmaya başlandı. Bu zamana kadar İzmit Körfezi’ne 36 bin levrek, kalkan ve çipura yavrusu salıverildi. Büyükşehir Belediyesi 28 Nisan Cuma günü İzmit Körfezi’ne 5 bin yavru balık bırakacak. Dilovası Tavşancıl sahilinde saat 11.00’de gerçekleştirilecek programla 41 bin yavru balık İzmit Körfezi’ne bırakılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

carsibasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu