Haber

İYİ Parti Bursa İl Başkanı: Miting öncesi metro seferleri durduruldu, şehir kameraları kapatıldı

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

İyi partiBursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın dün Bursa’da düzenlediği miting öncesi metro seferlerinin durdurulduğunu, bölgeyi gösteren şehir kameralarının kapatıldığını, elektriklerin kesildiğini söyledi. Miting hazırlıkları sırasında bölgede kesilecek hatlar kesilmedi.

Dünkü Bursa rallisi öncesi ve sırasında Mehmet Hasanoğlu, Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ın yaşadıkları bugün ANKA Haberler Ajansına söyledi. Hasanoğlu şunları söyledi:

“Dün genel başkanımız Meral Akşener ve Başkan Yardımcılığı adayımız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Bursa’da gerçekten mükemmel bir mitingle Bursa’yı kucakladık ve dünkü rallimiz Bursa’nın daha iyi yerlere geleceğinin açık bir göstergesiydi. 14 Mayıs’ta tarih… Ancak dün mitingimizi yaparken her zamanki gibi yine şaşırdık.

“BİRLEŞME ÖNCESİ METRO UÇUŞLARI DURDURULDU”

Bunlardan ilki; Cumhurbaşkanı’nın Bursa ziyaret ve mitinglerinde 2 dakikada bir ücretsiz olan metrolar, dün saat 14.00’te Üniversite-Kestel sınırında yapılan anonslarla elektrik arızası nedeniyle yaklaşık 1 saat süreyle durduruldu. mitingimizden önce. yolculuk yapılmadı. Peki önleyebildiler mi? Tüm Bursalıların da görebileceği gibi dün Kent Meydanı’nda süper bir kalabalık ve organik bir mitingle düzenlediğimiz mitingde Bursalılarla kucaklaştık. Süper kalabalığımızı oraya yansıtmamak adına yine çok üzücü çünkü engellemeyi düşündüler ama ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi’nin miting alanımızı şehir kameralarından gösteren şehir kameralarını kapatmışlar.

“İNSAN HAYATI TEHLİKELİ”

Ama bundan çok daha önemli bir detay var. 2 Mayıs’ta BURULAŞ Genel Müdürü ile bizzat görüşerek toplantı alanını saat 12’den sonra dekore etmemizi ve oradan geçen tramvay hattının elektriğinin kesilmesini talep ettim. Kesinlikle kabul ettiler ve bize bir iletişim telefonu verdiler, talimat verdiklerine ve elektriğin kesileceğine söz verdiler. Arkadaşlarımız saat 12’den sonra irtibat telefonuyla görüştüklerinde elektriğin kesildiğini söylediler ve o bölgede çalışmaya başladık. Ancak sabah gördük ki biz tarlada çalışırken, vinçlerle süslerken karşıdan bir tramvay sınırı bize gerçek gibi geldi. evet, biz haberler Biz alanı dekore ederken 1.500 volt elektriğin geçtiği tramvay hattında elektriği açtılar. Oradaki insanların hayatını tehlikeye atacak unsurlara sebep olanları şiddetle kınıyorum. Bu bir insan hatasıdır. ve tramvay hattının elektrikli hatta aktif olduğunu görür görmez hızlıca çalışmalarımızı ortaya koyduk. Ancak saat 7:30’da ısrarlı taleplerimiz doğrultusunda elektrikler kesildi. Daha sonra Bursa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik durduruldu ama saat 10.00’da bize teslim edilmesi gereken bölgede saat 12.00’de. 10’dan sonra çok ağır bir çalışmayla 2’deki toplantıya alanı hazırlamaya çalıştık. Ancak 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın 14 Mayıs’ta Millet İttifakı’nın Bursa’da ve Türkiye’de tarih yazmasını engelleyemeyeceklerini bilmeleri gerektiğini beyan ederim. Kemal Kılıçdaroğlu’dur ve UYGUN Partisi’nin TBMM’de birinci parti olmasını hiçbir engele takılmadan engelleyemezler. “

Kaynak: ANKA / Siyaset

lapseki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu