Haber

HÜDA-PAR lideri Yapıcıoğlu ve Kassam Tugayları üniforması giyen kişiler sahne aldı

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, dün partisinin Batman’da düzenlediği mitingde Hamas’ın askeri kanadı El Kassam Tugayları’nın üniformalarını giyen yüzleri kapalı vatandaşlarla sahneye çıktı.

“BU MÜCADELE HEPİMİZE OLUR”

Turgut Özal Bulvarı’nda düzenlenen mitingde konuşan Başkan Yapıcıoğlu, “Bu, Siyonist katillerin tüm Müslümanların kutsal değerlerine yönelik bir saldırısıdır. Bu savaş hepimizindir, bu mücadele hepimizindir, bu davadır.” Bu hepimizindir, bu yüzden binlerce, on bin kilometre uzaktaki insanlar ayağa kalkıp Kudüs’e gidiyor, “Gazze’deki direnişe selam gönderiyor” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ KIZDI

Büyük yankı uyandıran bu sahneler Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı rahatsız etti. O anların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Özdağ, “HÜDA-PAR mitinginde işlenen suç. Cumhuriyet savcılarını harekete geçmeye çağırıyoruz.”

İşte Özdağ’ın paylaşımı;

ERDOĞAN “HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR” DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde İsrail’e direnen Hamas hakkında da şunları söylemişti: “Ben Hamas’a Filistin’de seçim kazanan bir siyasi parti olarak bakıyorum. Aynı gözle bakmıyorum. Şimdi orada seçimleri kazanan bir Hamas var, sonra da Filistin’de seçim kazanan bir Hamas var.” siyasi partidir, öyle bakılıyor.” Şimdi bizi öyle bir noktaya getirmek istiyorlar ki, ‘Hamas terör örgütüdür’ demek istiyoruz. Hayır dostum terör örgütü değil. Tam tersine vatanlarını korumaya, savunmaya, uğruna mücadele etmeye çalışan insanlardır. Aramızdaki bakış açısı çok farklı” dedi.

haber-kas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu