Haber

Ankara Garı’nda depremzedeler gönüllüler tarafından karşılandı

Gönüllüler, depremden Ankara’ya gelen çocukları Ankara Tren Garı’nda oyuncaklarla karşılayarak mutlu ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından trenle Ankara’ya getirilen çocukların gelişiyle ilgili AFAD’dan bilgi alan gönüllüler, çocuklara sıcak yemek, pasta ve meşrubatların yanı sıra uzmanlar tarafından psikolojileri dikkate alınarak seçilen oyuncaklardan yardım alıyor.

Gönüllüler ayrıca çocukların zihinsel rehabilitasyonuna da katkıda bulunur.

Her gün 500’den fazla depremzede geliyor

Garda incelemelerde bulunan ve çocuklara hediyeler veren Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Hasan Pezük, deprem sonrası çalışmalarını anlattı.

Her gün 500’den fazla depremzedenin ağırlandığını ifade eden Pezuk, “Gönüllü yardım kuruluşları ile örgütlenerek hem tahliye işlemleri hem de burada bekleme süreçleri ve ihtiyaçları konusunda AFAD ve ilgili yardım kuruluşlarıyla her türlü desteği sağlıyoruz. ” söz konusu.

“Onlara verdiğimiz minik oyuncaklar, gülümsemeler akıllarında kalsın istiyoruz”

Deprem bölgelerinden gelen çocukları karşılayan Hempa Çocuk Derneği Lideri İbrahim Enes Duruay, çocukların yaptıkları işte yalnız kalmamalarını ve eğlenmelerini sağlamak istediklerini belirtti.

Her tren yolculuğunda derneklerinden 12 kişinin istasyonda olduğunu anlatan Duruay, “Bu yıkımdan onlara yaşattığımız küçük oyuncakları, tebessümleri, tebessümleri hatırlamalarını istiyoruz.” dedi.

İkramlarla çocukları sevindirdiklerini söyleyen dernek üyesi Betül Mergen, “Bugün çocuğumuza oyuncak verdiğimde bana dönerek bu çiçeği annesinden aldı ve ‘Ablacığım’ dedi. Ben de sana bu çiçeği vermek istiyorum.’ O an çok mutlu oldum.” o terimlerini kullandı.

osmaneliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu