Haber

AK Parti Genel Başkanı Karahocagil: “Türkiye, küresel ekonomideki olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ediyor”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye’nin küresel ekonomideki olumsuzluklara rağmen büyümeye ve ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmeye devam ettiğini belirtti.

Karahocagil, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, memur ve emekli maaşı zamlarını içeren kanun teklifinin dün Genel Kurul’da yasalaştığını hatırlattı.

Genel Kurulun 10 Ocak’ta yönetmeliği çıkarmak için toplandığını ifade eden Karahocagil, şunları söyledi:

“Ancak CHP yoklama istedi. Ankette 8 yani 192 AK Parti milletvekili eksik olduğu için Meclis ertesi gün toplanmak üzere kapatıldı. CHP maalesef bunu bir zafer olarak kutladı. salı günü bu yasayı çıkardı. milletin yararına olan her şeye, tüm yatırımlara, tüm teknolojik gelişmelere karşı yüksek sesle bağıran bu demagoji ustası, bu demagoji ustası, bu iftira ustası lütfen milletin yandaşlarına gereken dersi verin. muhalefet.”

2021’de ekonominin yüzde 11,4 büyüyerek son 50 yılın en yüksek performansını sergilediğini kaydeden Karahocagil, Türkiye’nin 2021’de satın alma gücü paritesine göre dünyada 11’inci, Avrupa’da 4’üncü sırada yer aldığını söyledi. Karahocagil, “Türkiye, küresel ekonomideki olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ediyor. Ekonomisinin merkezine üretimi ve istihdamı koyan Türkiye, eserlerini dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor.” terimini kullandı.

20 yılda 3 milyon 531 bin esnaf ve sanatkâra toplam 234 milyar lira finansman sağlandığını hatırlatan Karahocagil, bu birime kullandırılan kredilerin toplam bakiyesinin 89 milyar lirayı geçtiğini kaydederek, e-ticaret hacminin arttığını kaydetti. 2021’de yüzde 69 artarak 381,5 milyar liraya ulaşacak.

haberfatsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu